STIEBEL ELTRON slaví 30 let v České republice


Na českém trhu již od roku 1991

 

Již na začátku jsme navázali na dlouholeté zkušenosti mateřské společnosti v Německu. Z malé firmy, která v roce 1924 na trh uvedla (na tehdejší dobu velmi inovativní)  ponorný ohřívač, se vyvinula mezinárodní společnost, která je jedním ze světových lídrů v oblasti technického zařízení budov a využití obnovitelných zdrojů energie. Dnes jsou sice ponorné ohřívače vody minulostí, stále se ale držíme filozofie zakladatele společnosti Dr. Theodora Stiebela ー vyvíjet a vyrábět inovativní produkty v nejvyšší kvalitě.

 

Společnost STIEBEL ELTRON byla již od počátku svých aktivit na českém trhu aktivní v oblastech elektrického ohřevu vody a vytápění. Do tehdejší  České a Slovenské Federativní Republiky dovážela elektrické ohřívače vody a přístroje pro elektrické vytápění značky STIEBEL ELTRON a dále plynové kotle značky Hydrotherm. Produkty obou značek se do bývalého Československa mj. dodávaly již před rokem 1989 prostřednictvím tehdejších podniků zahraničního obchodu. Na počátku 90. let převládal prodej plynových zařízení. Teprve v následujícím období převážil prodej elektrických spotřebičů a ještě později zařízení na bázi obnovitelných zdrojů energie - tepelných čerpadel. Přitom právě STIEBEL ELTRON začal s výrobou tepelných čerpadel jako jedna z prvních firem na světě už v roce 1976. STIEBEL ELTRON je mj. pravděpodobně první značkou tepelných čerpadel, která se na českém území objevila: tepelné čerpadlo WPL získalo čestné uznání na mezinárodní výstavě vytápění a klimatizace Pragotherm už v roce 1980. 

 

 Dalším z milníků byla koupě divize ohřevu vody a vytápění domácí techniky od skupiny Elektrolux s příbuzným výrobním programem a s dočasnými právy na značku AEG. Následovala akvizice značky Tatramat, tradičního slovenského výrobce a dodavatele elektrických ohřívačů vody.

 

 

 

Sídlo společnosti a prémiový showroom 

 

S cílem představit své výrobky a řešení v reálném provozu jsme v roce 2019  vybudovali nový, moderní showroom v Praze – Chabrech, který rovněž funguje jako  sídlo společnosti v České republice. 

 

 

 

 

30 let – a stále v pohybu 

 

U příležitosti našeho 30-letého výročí jsme v České republice v letošním roce představili projekt STIEBEL ELTRON InnovationTOUR; s ojedinělým mobilním showroomem značky STIEBEL ELTRON jsme navštívili tři česká města, ve snaze přiblížit značku a produkty STIEBEL ELTRON našim zákazníkům a partnerům poblíž jejich bydliště. 


Nové inovativní produkty 

 

Společnost STIEBEL ELTRON každoročně uvádí na trh nové výrobky. Naší letošní chloubou jsou tepelná čerpadla na bázi nového chladiva R454C. Je mimořádně šetrné k životnímu prostředí a má vynikající užitkové vlastnosti. J


Gratulujeme k 30. výročí!

Česká dceřiná společnost byla založena v prosinci 1991, letos jí tedy můžeme poblahopřát k 30. výročí! STIEBEL ELTRON působí v České republice v podstatě od pádu železné opony. Politický, sociální a také tržně-ekonomický rozvoj země byl vždy vzrušující a inspirativní, a to zejména v prvních letech po revoluci - a společnost STIEBEL ELTRON se na tomto ekonomickém rozvoji aktivně podílela.

Mimo produkty z oblasti ohřevu vody, které portfoliu od počátku dominovaly, je z pohledu skupiny velmi důležitá kategorie produktů využívajících obnovitelné zdroje energie s tepelnými čerpadly a větracími jednotkami. 

 

Skupina STIEBEL ELTRON zažívá v posledních několila let nebývalý růst. Velký podíl na tom mají dceřiné společnosti, včetné té v České republice. Trh s tepelnými čerpadly a větracími systémy má celosvětově před sebou ještě ohromný potenciál - jsme předsvědčeni, že že naše česká dceřiná společnost jej využije a přispěje tak k dalšímu úspěšnému rozvoji skupiny.

 

Blahopřejeme a děkujeme za 30 let odhodlání a věrnosti značce STIEBEL ELTRON. Přejeme 30 dalších úspěšných let!

Dr. Nicholas Matten | Dr. Kai Schiefelbein

STIEBEL ELTRON GmbH & Co. KG