Modernizace pro vyšší energetickou nezávislost

Nezávislost znamená svobodu. S moderními tepelnými čerpadly ji získáte právě v oblasti energie.

Decentralizované dodávky energie

Investujte jednou, profitujte dlouhodobě. S osobním přechodem na obnovitelné zdroje energie investujete do technického zhodnocení nemovitosti. Tím splníte aktuální a dnes již známé budoucí energetické standardy. Stávající nemovitosti skýtají často velký potenciál úspor. Pomocí vhodných opatření k zaizolování obálky budovy už můžete získat hodně. Samotná nebo jako doplněk k jinému typu vytápění je naprosto vhodná investice do systému tepelného čerpadla. Právě u starších domů se často velmi rychle vyplatí.

Zabezpečení dodávek

Klimatické změny, omezené zdroje ropy a plynu a s tím související kolísající ceny energií. S přechodem na nové zdroje energie se ochráníte před nepředvídatelným politickým vývojem, který také ovlivňuje ceny energií. Například s tepelným čerpadlem, které využívá k provozu energii z obnovitelných zdrojů, už nebudete závislí na kolísajících cenách plynu a ropy a kromě toho šetříte také životní prostředí.

Trvalá udržitelnost

S ekologickou a hospodárnou technologií přispějete k odpovědnému nakládání s přírodními zdroji. Tepelná čerpadla rozhodující měrou snižují emise CO2 a na místě pracují zcela bez emisí. Moderní ventilační systémy s rekuperací tepla navíc ušetří až 90% energie, která by se jinak ztrácela při klasickém větrání okny. Díky možnému kombinování se solárním nebo fotovoltaickým systémem je možné vytvořit extrémně účinný ucelený systém topení, větrání a přípravy teplé vody.

"Máme energii věci změnit. Proto vyvíjíme více než 40 let zařízení pro vytápění na bázi obnovitelných energií."
STIEBEL ELTRON

Tepelná čerpadla ve starých stavbách - jde to vůbec? V naší akademii v Holzmindenu vysvětlujeme inovativní domovní techniku: Například, že se tepelná čerpadla samozřejmě mohou používat i ve staré zástavbě, a to jednoduše a srozumitelně!


Další prostor pro (pozitivní) změny

Kdo se rozhodne pro vytápění moderními tepelnými čerpadly vzduch|voda, získá v domě více prostoru uvolněním skladu na pevná paliva.


"Kotel spaluje plyn nebo olej. Tepelné čerpadlo nikoli. Využívá ekologické zdroje energie, která je k dispozici neomezeně. Myslím, že se to ke mně hodí."
Tepelná čerpadla. Protože prostředí nabízí spoustu energie.

Rozhovor

Rady odborníka - instalatéra

Při výběru a projektování správných tepelných čerpadel se musí dávat pozor na spoustu detailů. Jako laik budete brzy zavaleni informacemi. Instalatér Lars Ferino (44) z Holzmindenu je odborník a ví, co musíte vědět.

Pane Ferino, v tomto oboru pracujete více než 30 let, sám se popisujete jako „topenář z vášně“. Když budu mít zájem o tepelné čerpadlo, jak a kde se vlastně dozvím, které tepelné čerpadlo je pro mě to pravé?

Jsou dvě možnosti, 1. varianta: Nejprve se podíváte na webové stránky společnosti STIEBEL ELTRON. Zde jsou v rubrice Služby nástroje, jako například rádce při výběru tepelných čerpadel STIEBEL ELTRON, který rychle a snadno doporučí návrhy vhodných produktů. Pomocí vyhledávání specializovaných partnerů potom najdete odborníka v okolí.
Nebo 2. varianta: Zeptáte se hned instalatéra přímo na místě. Moji kolegové a já máme bohaté informační materiály, např. brožurky STIEBEL ELTRON, které Vám můžeme dát. Novostavba nebo modernizace – existuje pro každý typ stavby řešení, kde najdeme společnou řeč.

Kolik musíme investovat do různých tepelných čerpadel?

To záleží na stavebním záměru a nelze na to paušálně odpovědět. Nejprve je důležité správné naprojektování dle individuálních podmínek na místě, potom můžeme vytáhnout kalkulačku. Jestliže chci brát teplo ze země, musím si nechat udělat vrt – v prvním kroku sice zainvestujete více, ale z dlouhodobého hlediska je toto řešení často účinnější.


Hledáte odborníky?

Máte otázky? My máme odpovědi.

Vědět, co potřebujete

Montáž tepelného čerpadla je u každého domu rozdílná a vyžaduje individuální řešení. Proto je zapotřebí kvalifikovaného a odborného poradenství. Zde najdete ty správné kontaktní osoby:

K hledání odborných partnerů

Dotace na modernizaci

Síla vědění

Tepelná čerpadla: Zajistěte si dotaci teď!

Existuje spousta dobrých důvodů, abyste se rozhodli pro modernizaci vytápění pomocí tepelného čerpadla. Využijte Kotlíkové dotace na tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON.

Více informací o podpoře
až 127 500 Kč
Kotlíkové dotace na tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON jsou zaregistrována na SFŽP v programu "kolíkové dotace"

Díky tomuto programu můžete při výměně stávajícího kotle na tuhá paliva získat dotaci na nový zdroj vytápění – tepelné čerpadlo až 127 500 Kč.

Zde najdete rozsáhlé informace o dotacích:

 • www.sfzp.cz - Státní font pro životní prostředí

Pomůžeme Vám se zajištěním dotace, zpracujeme pro Vás technický a cenový návrh.

 

 


HPA-O 7/10/13 Premium - řešení STIEBEL ELTRON pro modernizaci

Invertorová tepelná čerpadla vzduch|voda: energeticky účinný provoz dle potřeby tepla

HPA-O Premium: Chytrá invertorová technika

Účinná: Tepelná čerpadla s invertorovou technikou běží po nočním snížení například s vyšším výkonem. Přes den ale, pokud se pokojová teplota liší byť o jediný stupeň, pracují se značně nižším výkonem.

Dozvědět se více o tepelných čerpadlech vzduch | voda

Výhody pro Váš domov

 • Vysoká účinnost díky plynulé regulaci invertorového kompresoru
 • Zvýšení účinnosti a životnosti kompresoru díky EVI technologii, která přesné řídí teplotu kompresoru.
 • Vysoký topný faktor
 • Velmi tichý provoz
 • Kondenzátní vana je ohřívána zbytkovým teplem z chladícího okruhu
 • Časově optimalizované a efektivní rozmrazování pomocí reverzního chodu chladícího okruhu
 • Vysoká funkčnost a variabilita použití díky pokrokové regulaci tepelného čerpadla  WPM (nutné příslušenství)
 • Řízení regulátorem tepelného čerpadla WPM (nutné příslušenství)
 • Výstupní teplota 65°C v celém pracovním rozsahu
 • Nízká spotřeba díky vysoké účinnosti chladícího okruhu
 • Velmi dobře kombinovatelný s ostatním výrobním programem STIEBEL ELTRON