Co je tepelné čerpadlo pro ohřev teplé užitkové vody?

 • Tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody je v podstatě zásobníkový ohřívač vody, se kterým se běžně setkáváme, doplněný o moderní technologii tepelného čerpadla. Tato technologie využívá k ohřevu vody energii z okolního prostředí, takže je mimořádně úsporná.
 • Tepelné čerpadlo vzduch-voda ohřívá vodu až na teplotu 65 °C. Tepelné čerpadlo dodanou energii více než třikrát znásobí a využije ji k ohřevu vody. Na každý 1 kW dodané elektřiny je k dispozici 3,5 kW vyrobené tepelné energie pro ohřev vody.
 • Díky akumulační kapacitě 220 nebo 300 litrů umožňují jednotky vynikající odběr teplé vody.
 • Vedlejším a příznivým efektem provozu zařízení je pohlcování vlhkosti v místě instalace.

Nejdůležitější výhody v kostce

Nízké tepelné ztráty

 

Tepelné čerpadlo pro ohřev vody dokáže odebírat teplo z okolního prostředí a má velmi nízké tepelné ztráty. Jejich spotřeba se pohybuje kolem 1,09 kWh/24h pro objem 300 l, zatímco běžný stacionární ohřívač vody o objemu 300 l má tepelné ztráty kolem 2,7 kWh/24h.

Vysoké COP

 

Výkonnostní číslo COP popisuje účinnost přenosu tepla tepelným čerpadlem. Určuje poměr mezi vyrobeným teplem a spotřebovanou elektřinou. To znamená, že čím vyšší je tento poměr, tím levnější je provoz tepelného čerpadla. Tepelná čerpadla SHP-A Plus pro přípravu teplé vody mají COP až 3,55.

Dlouhá životnost

 

Životnost tepelného čerpadla závisí na materiálu, ze kterého je vyrobeno, a na jeho ochraně proti poškození nebo korozi. Tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON SHP-A Plus a SHP-F 220 Premium jsou chráněna vysoce kvalitním a speciálním smaltem CoPro a celoživotně aktivní Correx anodou, která nevyžaduje pravidelný servis. Vnější plášť je vyroben z lakovaného plechu, a díky tomu se hodí do jakékoli interiéru. Zároveň je každé tepelné čerpadlo před uvedením na trh podrobeno přísné kontrole.

Vícestupňová ochrana

 

Každé tepelné čerpadlo je vybaveno ochranou proti zamrznutí. Jakmile teplota vody v zásobníku klesne pod 10 °C, zapne se vytápění tepelným čerpadlem i přídavným vytápěním. Voda v zásobníku se ohřeje na teplotu přibližně 18 °C a vytápění se automaticky vypne. Tato funkce se skvěle hodí, když se chystáte na delší dobu odjet mimo domov. Spotřebič má také vysoký stupeň elektrické ochrany.

Jednoduchá instalace

 

S instalací tepelného čerpadla si nemusíte dělat starosti. Tepelná čerpadla SHP-A Plus pro ohřev vody jsou ideálním řešením pro každou domácnost. Stačí je připojit k elektrické síti a přívodu vody.

Optimální řešení pro ohřev teplé vody od STIEBEL ELTRON

Tepelná čerpadla pro ohřev vody řady SHP- A Plus  využívají jako primární zdroj tepla odpadní teplo v místnosti instalace, např. z mrazáku, sušičky prádla, vytápění nebo jiných zdrojů tepla.

Tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody SHP-A Plus

 
 • Tepelné čerpadlo pro ohřev vody se zásobníkem o objemu 220 nebo 300 litrů s přehledným a jednoduchým elektronickým ovládáním s LCD displejem.
 • Díky speciální technologii je možné nastavit více požadovaných teplot pro různé zdroje elektrické energie (nízký tarif, fotovoltaický systém atd.). 
 • Zařízení využívá jako primární zdroj tepla odpadní teplo v instalační místnosti, např. z mrazáku, sušičky prádla, vytápění nebo jiných zdrojů tepla.
 • Instalační místnost musí mít objem nejméně 13 m3 a teplota v ní nesmí klesnout pod 6 °C.
Získat další informace o zařízení

Tepelná čerpadla pro ohřev vody řady SHP-X Premium vás přesvědčí svým flexibilním využitím. Jednotky jsou vybaveny vzduchovými kanály, které umožňují nasávat venkovní vzduch nebo přebytečné teplo z vedlejší místnosti.

Tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody SHP-F Premium

 • Tepelné čerpadlo pro ohřev vody se zásobníkem o objemu 220 nebo 300 litrů s přehledným a jednoduchým elektronickým ovládáním s LCD displejem.
 • Díky speciální technologii je možné nastavit více požadovaných teplot pro různé zdroje elektrické energie (nízký tarif, fotovoltaický systém atd.). 
 • Tepelné čerpadlo získává energii z přiváděného venkovního vzduchu nebo přebytečného tepla z vedlejší místnosti.
 • Tepelná čerpadla mají kompaktní rozměry a jsou určena pro stacionární instalaci v interiéru.
Získat další informace o zařízení

Náklady a úspory na ohřev vody pro 2, 3 a 4 člennou domácnost

TEPELNÉ ČERPADLO PRO OHŘEV VODY A FOTOVOLTAIKA

Ideální kombinace pro maximální úsporu

 

Sériově integrované inteligentní rozhraní tepelného čerpadla pro přípravu teplé vody umožňuje komunikaci s fotovoltaickými zařízeními.

 

Propojením tepelného čerpadla pro přípravu teplé vody SHP-A Plus s fotovoltaickými zařízeními zvýšíte vlastní spotřebu elektřiny vyrobené fotovoltaickým systémem a minimalizujete náklady na energii.

 

Ovládání zařízení vám také umožňuje nastavit dvě teploty vody. Jednu pro provoz při nízkém tarifu nebo provozu fotovoltaiky, druhou pro provoz při vysokém tarifu.

Zaujali jsme vás?


Nenechte si ujít tuto příležitost. Kontaktujte naše obchodní zástupce pro více informací nebo nám zašlete e-mailový dotaz prostřednictvím formuláře.


Poptávkový formulář pro e-mailovou poptávku