STIEBEL ELTRON

Společnost plná energie

STIEBEL ELTRON je jedním z celosvětových lídrů trhu v oblasti obnovitelných zdrojů energie (tepelná čerpadla a větrací jednotky), ohřevu vody a elektrického vytápění.

Již od roku 1924 jsou rozhodujícími faktory úspěchu společnosti STIEBEL ELTRON technická výkonnost, kvalita, inovace, spolehlivost a důsledná orientace na zákazníka. V současnosti působí STIEBEL ELTRON doslova po celém světě - disponuje celkem 7 mezinárodními výrobními závody, 26 dceřinnými společnostmi a obchodním zastoupením ve více než 120 zemích. Obrat společnosti činil v roce 2020 700 milionů EUR.

Zakladatel společnosti Dr. Theodor Stiebel začal výrobu v roce 1924 v Berlíně s vizí vyvíjet a vyrábět produkty s nízkou spotřebou energie, přitom ale bezpečné a z pohledu koncového uživatele maximálně komfortní. Tyto cíle ve STIEBEL ELTRON platí dodnes.

Coby rodinná firma se společnost STIEBEL ELTRON drží jasné vize - vyrábět ekologické, energeticky účinné a komfortní zařízení pro vytápění, ventilaci, chlazení a ohřev vody. S více jak 4.000 zaměstnanci po celém světě se STIEBEL ELTRON spoléhá na své vlastní know-how, a to od samotného vývoje produktů až po jejich výrobu. Díky rozsáhlému sortimentu nabízí STIEBEL ELTRON vždy to správné řešení, které plně odpovídá jak požadavkům současnosti, tak očekávaným budoucím trendům. 

Společnost STIEBEL ELTRON z 50% vlastní Frank Stiebel a z 50% nadace rodiny Stiebel (zřízena Dr. Ulrichem Stieblem).

Investice do inovací – výrobní závody STIEBEL ELTRON

Společnost STIEBEL ELTRON zahájila vývoj zařízení na bázi obnovitelných zdrojů energie v roce 1976 a dnes je jedním z předních celosvětových dodavatelů tepelných čerpadel pro vytápění, chlazení a ohřev vody a větracích jednotek s rekuperací tepla.

Ústředí společnosti STIEBEL ELTRON sídlí v Holzmindenu v Německu. Zde se mj. nachází též největší výrobní závod celého koncernu, v němž se vyrábí elektrické bojlery pro ohřev vody, tepelná čerpadlaelektrická topná zařízení a další produkty na bázi obnovitelných zdrojů energie. Další high-tech výrobní závod se nachází v Eschwege, v Německu - zde se vyrábí malé zásobníky vody, průtokové ohřívače, osoušeče rukou a všechny termoplastické komponenty, které jsou v rámci skupiny potřeba. Skupina STIEBEL ELTRON v Německu vlastní ještě jeden výrobní závod, ve Freudenbergu. Další výrobní závody se nachází ve městech Arvika (Švédsko), Poprad (Slovensko), Ayutthaya (Thajsko) a Tianjin (Čína). 

Více o výrobních závodech skupiny STIEBEL ELTRON

Aktivní podpora – filosofie firmy STIEBEL ELTRON

Společnost STIEBEL ELTRON se tradičně orientuje na velkoobchodní a specializovaný prodej. Velkou důležitost klademe aktivní podpoře svých partnerů, především prostřednictvím průběžného vzdělávání, propagace a podpory prodeje a servisu. V sídle společnosti v Holzmindenu (Německo) se nachází náš unikátní Energy Campus, centrální školící akademie pro naše obchodní partnery, montážní firmy, projektanty a architekty. Ve STIEBEL ELTRON myslíme na budoucnost - nedílnou součástí našich aktivit je ambiciózní celosvětový program výzkumu, vývoje a investic.

Energy Campus - virtuální prohlídka