STIEBEL ELTRON

Společnost plná energie

STIEBEL ELTRON je nadnárodní společnost a zároveň jedním z lídrů na trhu v oblasti ,,ohřevu vody a elektrického vytápění“ a ,,obnovitelných zdrojů energie“ na celém světě

Již od roku 1924 jsou rozhodujícími faktory úspěchu společnosti technická výkonnost, kvalita, inovace, spolehlivost a přístup orientující se na zákazníka. S pěti národními a mezinárodními centry výroby, 24 prodejními společnostmi po celém světě a zastoupením ve více než 120 zemích má společnost STIEBEL ELTRON celosvětovou působnost. Přibližně 40 procent obratu pochází ze zahraničí.

V roce 1924 vystoupil v Berlíně zakladatel společnosti Dr. Theodor Stiebel s myšlenkou, vyvíjet a vyrábět produkty s nízkou spotřebou energie, větší bezpečností a komfortem. Tyto cíle platí dodnes.

Společnosti Stiebel Eltron je rodinná firma, která má své jasné vize v oblasti výroby a vývoje produktů – vyrábět ekologickou, efektivní a pohodlnou Haustechnik (technika pro domácnost). S více jak 3.700 zaměstnanci po celém světě se firma spoléhá na své vlastní know-how, a to od samotného vývoje produktů až po jejich výrobu. Výsledkem jsou efektivní a inovativní řešení v oblasti přípravy teplé vody, tepla, větrání a chlazení. Díky rozsáhlému sortimentu nabízí společnosti Stiebel Eltron vždy to správné řešení, které odpovídá požadavkům jak dnešní doby, tak i budoucnosti. Polovičním vlastníkem společnosti je Frank Stiebel a nadace rodiny Stiebel  (zřízena Dr. Ulrichem Stieblem).

Skupinu STIEBEL-ELTRON zastupují generální ředitelé Dr. Nicholas Matten pro oblast prodeje, marketingu a financí a Dr. Kai Schiefelbein pro oblast technologií, nákupu a personálních záležitostí.

Společnost je pod dohledem pětičlenné dozorčí rady, v čele s Dr. Axelem Freiherr von Ruedorfferem a členy dozorčí rady Dr. Ulrichem Stieblem, Frankem Stiebel, Prof. Dr. Gerdem Litfinem a Walterem Münnichem.

STIEBEL ELTRON GmbH & Co. KG

Sídlo společnosti: : Holzminden

Oblasti výroby:

 • Obnovitelné energie
 • Teplá voda
 • Vytápění
 • Klima

Nadnárodní úspěch – skupina společnosti STIEBEL ELTRON

Ve středu skupiny společností STIEBEL ELTRON jsou společnosti STIEBEL ELTRON s.r.o. & spol., k. s., STIEBEL ELTRON Vertriebs GmbH a  STIEBEL ELTRON inter s.r.o se svými národními a mezinárodními obchodními společnostmi. Hlavními globálními značkami jsou STIEBEL ELTRON a AEG Haustechnik, které jsou na národní úrovni doplňovány a podporovány dalšími značkami, jako jsou  ZANKER a Tatramat. Funkční značky Tecalor a dlouhodobý partner Geowell, společnost operující v oblasti vrtných služeb, uzavírají celou skupiny společností.

Skupina celkem zahrnuje 24 distribučních společností se sídlem v Evropě, Asii, Austrálii a Severní Americe. Celkové tržby v roce 2016 dosáhly 478 milionů eur (hrubý obrat). Skupina zaměstnává přibližně 3.100 lidí po celém světě.

AEG Haustechnik

Sídlo společnosti: Nürnberg

Produkty:

 • Ohřívače vody
 • Pokojové a podlahové topení
 • Klimatizace
 • No-Frost-Systémy
 • Tepelná čerpadla
 • Předávací stanice

V roce 2002 získala společnost STIEBEL ELTRON divizi technického vybavení budov společnosti Electrolux Deutschland se značkami AEG a ZANKER. Řady spotřebičů pro ohřev vody, vytápění místností, podlahové vytápění, klimatizaci a větrání ideálně doplňují portfolio společnosti STIEBEL ELTRON.

Tatramat GmbH

Sídlo společnosti: Poprad (Slowakei)

Produkty:

 • Ocelové smaltované zásobníky teplé vody (10 až 600 l)
 • Ohřívače vody s ukotvením na stěnu i podlahu
 • Speciální tepelná čerpadla

Od roku 2004 patří Tatramat společnosti STIEBEL ELTRON. Společnost prodává své produkty především ve východní Evropě a je lídrem na trhu na Slovensku a v České republice.

Tecalor GmbH

Rok založení: 2001

Sídlo společnosti: Holzminden

Produkty:

 • Integrované systémy v kombinaci se slunečními kolektory
 • Tepelná čerpadla pro vytápění a ohřev vody
 • Ventilační jednotky s rekuperací tepla

Společnost Tecalor s.r.o. se zaměřuje na moderní, ekologické a úsporné zařízení na ohřev vody a vytápění a je kompetentním partnerem pro developery, projektové kanceláře, stavební firmy a řemeslníky.

Investice do inovací – STIEBEL ELTRON výrobní závod

Ústředím společnosti STIEBEL ELTRON je Holzminden, kde se zároveň nachází i největší výrobní hala. Vedle správy společnosti je místem výroby mnoha milionů elektrických teplovodních a topných zařízení, jakož i systémů a zařízení pro využití obnovitelných zdrojů energie. Kromě toho je v Eschwege ještě jedna High-Tech hala, kde se vyrábí malé skladovací nádrže, průtokové ohřívače, osoušeče rukou a všechny termoplastické komponenty, které jsou v rámci skupiny společností vyžadovány. Dalšími třemi mezinárodními místy výroby jsou Poprad/Slovensko, Ayutthaya/Thajko und Tianjin/Čína. Produktové portfolio doplňují fotovoltaické moduly.

Aktivní podpora – filosofie firmy STIEBEL ELTRON

Společnost STIEBEL ELTRON se tradičně orientuje na velkoobchodní a specializovaný prodej. Tato zaměření je filosofií společnosti i v dnešní době. Velká důležitost je přikládána aktivní podpoře svých partnerů prostřednictvím vzdělávacích kurzů a opatření směřujících k podpoře prodeje a servisu.  V návaznosti na výrobu je v Holzmindenu k dispozici akademie pro další vzdělávání v oblasti obchodu, řemeslech a plánování. Pouze v minulém roce využilo široké spektrum služeb akademie více jak 10 000 účastníků. Celý sortiment je prezentován na stálých výstavách na šesti prodejních místech v Německu – systémy jsou většinou v samotném provozu.

Pro budoucnost je STIEBEL ELTRON vybaven sofistikovaným výzkumným, vývojovým a investičním programem. Investice skupiny do výrobních míst v Německu v roce 2014 opět dosáhly dvouciferné milionové sumy. V polovině roku 2015 bylo v Holzmindenu vybudováno komunikační centrum s flexibilně použitelnými zasedacími a konferenčními místnostmi pro národní a mezinárodní hosty.