Už 100 let tvoříme lepší budoucnost.

Dodnes se hrdě hlásíme k filozofii našeho zakladatele Dr. Theodora Stiebela: vyvíjet a vyrábět inovativní produkty nejvyšší kvality. Když Dr. Theodor Stiebel v roce 1924 ve své dílně na dvorku v Berlíně vynalezl a vyrobil první kruhový ponorný ohřívač, začal tak psát první kapitolu úspěšné historie společnosti STIEBEL ELTRON. Dne 5. května 2024 díky tomu oslavíme již 100. výročí založení společnosti. Těšte se s námi na jubilejní rok.

100 let touhy po poznání

Technologický lídr s vášní

Začátek úspěšného příběhu: Společnost "ELTRON" založil 5. května 1924 v Berlíně Dr. Theodor Stiebel. Ve své dílně na dvorku v Berlíně vynalézá a vyrábí první kruhový ponorný ohřívač a píše tak první kapitolu úspěšné historie společnosti STIEBEL ELTRON. To byl přitom teprve začátek. V 70. letech 20. století začala společnost STIEBEL ELTRON vyrábět tepelná čerpadla a solární kolektory, díky čemuž se stala průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Již v této době se rodí jasná vize.

100 let inovativního přístupu

Pokrokové projekty, které určily směr trhu

Jako rodinná firma poháněná inovacemi máme ve STIEBEL ELTRON jasnou vizi – vyvíjet a vyrábět ekologicky šetrné, efektivní a komfortní technologie pro budovy. S více než 6 000 zaměstnanci po celém světě se důsledně spoléháme na vlastní odborné znalosti od vývoje produktů až po jejich výrobu. Výsledkem jsou účinná a inovativní řešení pro ohřev vody, vytápění, větrání a chlazení. Díky širokému sortimentu výrobků nabízí STIEBEL ELTRON vždy to správné řešení, které připraví vaši domácnost již dnes na požadavky budoucnosti. Jde o hodně: váš domov, útulné teplo, teplou vodu, ale především o naše životní prostředí. Jako společnost do splnění těchto cílů pro vás rádi investujeme veškerou svou energii a vášeň. V souladu s naší filozofií vždy myslíme o krok dopředu, abychom vám mohli nabídnout řešení zítřka již dnes. Důkazem toho jsou i naše stěžejní projekty.

100 let technologií pro vaše pohodlí

Protože pohodlí a udržitelnost patří k sobě

Váš domov by měl být útulným a bezpečným místem pro relaxaci a klid. Společnost STIEBEL ELTRON se již od roku 1924 stará o to, abyste se doma cítili příjemně díky inteligentním a vyspělým technickým zařízením budov. Naše výrobky předběhly svou dobu v nejrůznějších kategoriích a stanovily základní standardy trhu. Od samého počátku jsme se zaměřili na elektrickou energii, kterou lze vyrábět ekologicky z obnovitelných zdrojů. Tímto způsobem jsme již v rané fázi připravili půdu pro udržitelný život.

100 let nadšení

Jasné zaměření na zelené technologie

Jako společnost jsme si již v 70. letech minulého století určili udržitelný směr do budoucnosti a již téměř 50 let sázíme na ekologickou technologii tepelných čerpadel namísto ropy a plynu. Inspiraci čerpáme z požadavků moderního života. Proč? Věříme v budoucnost elektřiny z obnovitelných zdrojů, a tedy v úspěch postupného přechodu na obnovitelné zdroje energie. Je to však cesta, kterou musíme jít společně.

Průkopník v ochraně klimatu

Udržitelnost je součástí naší identity. To platí nejen pro naše výrobky, ale také pro naše provozovny a výrobní procesy: STIEBEL ELTRON si klade za cíl stát se do roku 2040 zcela klimaticky neutrální.

Prvním krokem na této cestě bude kompletní přechod všech systémů vytápění budov a výrobních hal na obnovitelné zdroje energie do roku 2030. Ve vozovém parku neustále zvyšujeme podíl vozidel s elektrickým pohonem a od roku 2030 již nebudeme provozovat žádná vozidla s konvenčním pohonem. Kromě toho měříme uhlíkovou stopu výrobků vyráběných v Německu, včetně bilance předcházející výroby. Tímto způsobem také zajišťujeme spolehlivé měření emisí CO2 u našich výrobních procesů.