5 důvodů pro tepelná čerpadla pro ohřev vody

Tepelná čerpadla se těší stále větší popularitě. Není se co divit, přinášejí množství výhod, které oceníte nejen vy, ale i vaše peněženka. Přinášíme vám 5 důvodů, proč se vyplatí.

1. Snižíte spotřebu elektřiny až o 2/3

Podívejme se na klasickou situaci v trojčlenné domácnosti, kde se každý člen sprchuje průměrně jednou za den. Ohřev vody využívají rodinní příslušníci i na koupání se ve vaně a mytí nádobí. Po výměně elektrického bojleru za tepelné čerpadlo se sníží spotřeba elektrické energie na ohřev teplé vody téměř na jednu třetinu. To, kolik energie ušetříte, vám napoví hodnota tzv. COP čísla.

COP je zkratka z anglického Coefficient of Performance. Udává, jaký výkon má tepelné čerpadlo. Je to poměr toho, jakou energii zařízení vyrábí, a toho, jak velkou energii je třeba na jeho chod dodat.

Prakticky to znamená, že např. model SHP-F 300 X Premium od STIEBEL ELTRON má hodnotu COP 3,75. Vyrobí tedy 3,75 krát víc energie než spotřebuje. To svědčí o jeho energetické úspornosti.

2. Jednoduchá instalace

Tepelná čerpadla pro ohřev vody je potřeba zapojit jen do vodovodní a elektrické sítě. V porovnání s plynovým kotlem nevyžadují žádné speciální podmínky na ventilaci a odsávání zplodin.

Instalaci neberte do vlastních rukou. Nechejte ji na zkušené techniky, kteří důvěrně znají tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON a jsou oprávněni k jejich instalaci.

3. Poslouží dlouhé roky

Životnost tepelných čerpadel na ohřev vody se díky kvalitním smaltovým materiálům stále prodlužuje. Anodová ochrana zabrání korozi a nemusíte se bát neustálých poruch a problémů.

4. Vhodná pro každého uživatele

Ovládání elektronické regulace je jednoduše zabezpečeno prostřednictvím LCD displeje. Můžete si nastavit různé teploty vody v závislosti od toho, jaký zdroj elektrické energie využíváte. Dokážete tak pracovat se svými náklady podle toho, jestli používáte alternativy, jako např. fotovoltaické články nebo upravené tarify.

5. Vejdou se všude

S ohledem na vysoký výkon mají velice kompaktní rozměry. Na 220 litrový model čerpadla vám postačí místnost s rozměry jenom 13m³.

 
Tepelná čerpadla jsou výborným řešením pro ekologickou úsporu elektrické energie. Společnost STIEBEL ELTRON přináší nejnovější technologie pro ohřev vody nejen v podobě inovací tepelných čerpadel. Neustále pracujeme i na vývoji ostatních produktů.