Jak vlastně správně a energeticky efektivně ovládat elektronický průtokový ohřívač vody?

Vlastně docela jednoduše - nastavte na zařízení požadovanou teplotu a na baterii otočte do polohy "teplá". Zbytek za Vás zařídí elektronický průtokový ohřívač vody od STIEBEL ELTRON: žiadne primiešavanie studenej vody, žádné přimíchávání studené vody, žádné teplotní výkyvy. Tento způsob obsluhy vytváří vysoký komfort a zařízení pracuje maximálně efektivně. To šetří peněženku a napomáhá životnímu prostředí.

Pokud se daným elektronickým průtokovým ohřívačem vody zásobuje několik odběrných míst, k dispozici jsou rádiová dálková ovládání pro nastavení potřebné požadované teploty jediným kliknutím. Rádiové dálkové ovládání je dostupné jako volitelné příslušenství.

Často se průtokové ohřívače vody obsluhují nesprávné. Skutečná požadovaná teplota se nastavuje baterií směšováním se studenou vodou, zatímco teplota na zařízení je nastavena na nejvyšší stupeň. Jaké jsou následky? Studená voda se nejprve ohřeje použitím přílišného množství energie a následně se studenou vodou znovu ochlazuje. Pokud bychom tento způsob obsluhy přirovnali k řízení auta, znamenalo by to, že neustále přidáváme plný plyn a rychlost regulujeme brzdou - což by samozřejmě žádný rozumný člověk nedělal. Následkem je zbytečně vysoká spotřeba energie a ztráta komfortu.