Elektronické řízení přístrojů STIEBEL ELTRON

Víte, jak dosáhnout co nejvyšší uživatelský komfort a zároveň splnit přísné legislativní požadavky? Firma STIEBEL ELTRON nasazuje do přístrojů na elektrické vytápění a ohřev vody elektronické regulátory. Vytvořte si jediným dotykem wellness svět místo sprchy. Podívejte se na přehled nejoblíbenějších technologických aplikací.

DHE Touch – užijte si wellness na jeden dotyk

Nový DHE Touch je možné díky dotykovému displeji a ovladači Touch-Wheel ovládat intuitivně a pohodlně. Nejpoužívanější funkci je přesná volba požadované teploty vody. Nemusíte tak mrhat časem přidáváním teplé či studené, od vaši oblíbené teploty vody vás dělí jeden dotyk.

Typová řada DHE, označující plně elektronicky řízený průtokový ohřívač vody, patří již desítky let ke špičce v oboru. Přístroje jsou dodávány ve výkonech od 18 do 27 kW a zajistí centrální přípravu teplé vody pro celou vaši domácnost.

Jediným kliknutím je možné aktivovat funkci ECO a vybrat si z komfortních možností. Mezi ně patří také různé wellness programy pro zdravé sprchování. Uživatel může současně sledovat aktuální hodnoty průtoku vody a elektrického výkonu. Chcete zjistit spotřebu vody a náklady na přípravu teplé vody? Je to snadné, stačí jeden dotyk a informaci máte na displeji.

A co v případě poruchy? Díky servisnímu rozhraní vidíte hned na přístroji poruchový kód, který identifikuje příčinu. Servisní technik pomocí aplikace v mobilu načítá QR kód, který mu zobrazí nejen návod na opravu ale i konkrétní náhradní díl, který je potřeba vyměnit.

SHZ LCD electronic – sbohem opaření vodou nebo vlažné vaně

Chcete zjistit, jestli máte dostatek teplé vody na napuštění vany nebo rychlou sprchu? Díky elektronické regulaci a LCD displeji máte tuto informaci snadno k dispozici. Už nikdy váš sen o horké relaxační koupeli neskončí vanou s vlažnou vodou.

Tato řada je produktového portfolia závěsných elektrických zásobníkových ohřívačů vody, které jsou dodávané v objemech od 30 do 150 l. Jsou vybavené elektronickou regulací s LCD displejem. Senzory v nádrži předávají informace o množství naakumulovaného tepla.

Kromě toho si jednoduše  nastavíte omezení maximální teploty vody. Nemusíte se bát, že se vy nebo vaši nejbližší opaříte horkou vodou. Zároveň tím šetříte náklady.

Při vyšší tvrdosti vody dochází k usazování vápníku na topném tělese. Tím se snižuje účinnost ohřevu a prodlužuje se doba přípravy teplé vody. Servis pak musí následně topné těleso demontovat a odvápnit.

Zásobníky SHZ disponují funkcí indikace zavápnění  topného  tělesa. Na displeji se při zavápnění rozsvítí symbol Ca. Pro odvápnění je nutné zavolat servis.

Přímotopné konvektory a akumulačníkamna: zvolte si svůj režim

Chcete si nastavit týdenní program na vytápění? Každý touží vstávat do příjemně vyhřátého rána, ale je zbytečné vytápět celý dům, když jste v práci. Naopak o víkendu nechcete doma  mrznout. Týdenním časovačem se třemi časovými programi je možné vybrat komfortní nebo útlumové vytápění místnosti.

Kromě toho regulátor umožňuje adaptivní účící se funkci v režimu časovače. Přístroj se naučí, jak dlouho trvá vyhřátí místnosti na požadovanou teplotu. Umí se přizpůsobit a automaticky se zapne ve správnou dobui. Pokud je určitá teplota v koupelně naprogramována na 6 hodin ráno, přístroj se naučí, kolik času potřebuje na vyhřátí.

Nové modely přímotopných spotřebičů, jako jsou konvektory, ventilátorové rychloohřívače a akumulační kamna, jsou vybavené elektronickou regulaci s LCD displejem. Mezi základní funkce regulátoru na displeji patří také automatické zjišťování otevřeného okna v místnosti.

Pro zamezení zbytečné spotřeby energie během větrání se zařízení při otevřeném okně automaticky přepne do protizámrazového režimu. Tuto funkci je možné samozřejmě vypnout. Dopřejte si bezpečný a funkční domov.

Autor článku: Ing. Petr Novotný

Produktový manažer, STIEBEL ELTRON spol. s r. o.

+420 251 116 120