Kdy nastává čas vyměnit bojler?

Mnozí s výměnou bojleru dlouho otálejí. Obávají se totiž vyšší vstupní investice. Zapomínají však na to, že s nákupem nového zařízení přinesou do své domácnosti nejen větší pohodlí, ale i nemalou úsporu. Víte, kdy je čas na výměnu bojleru?

Ohřátí potřebného množství vody v bojleru tak, aby byl dostatek vody pro každého člena domácnosti, není jednoduché. Začněte tím, že v bojleru budete mít správnou teplotu vody. Jaké je optimum? To záleží na ročním období.

Příliš dlouhá doba ohřevu

Ta nám jasně napovídá, že topné těleso nebo jiný zdroj ohřevu (u kombinovaných ohřívačů) není v úplném pořádku. Chyba může být na více místech a za zvážení stojí i servisní kontrola a oprava. 

Navíc, pokud problém s nestandardně dlouhou dobou ohřevu neřešíte, respektive stále odkládáte, může vyústit i do dalších komplikací spojených s ohřevem.

Pokud má však bojler už desítky let za sebou, je čas na jeho výměnu – z bezpečnostního, ekonomického i ekologického hlediska

Podivné zvuky a kvílení

Bojler je slyšet i na chodbě v paneláku? To není v pořádku. Funkční a především nový bojler nevydává žádné nepříjemné nebo hlasité zvuky. 

Za zvuky však mohou stát i úplně jiné procesy, které mohou vyústit do vážnějších problémů. Správně fungující bojler pracuje v tichosti, jako byste o něm ani nevěděli. To znamená, že to buď nepůjde bez jeho opravy, nebo výměny.

Kap, kap, kap…

Pokud jen teče nějaké těsnění nebo je někde prasklá přívodová hadice, stačí vyměnit poškozený díl a nemusíte nikoho nutit do výměny ohřívače. Pokud je však na nádrži prasklina, skrze kterou prokapává voda, je potřeba bojler okamžitě vyměnit. 

Kdo má platit ty účty!

V dnešním světě vládne trend úsporných spotřebičů a tohoto trendu se držíme i my. Pokud je starý bojler náročný a spotřebuje příliš mnoho energie, jeho výměnou získáte nejen lepší model, ale ušetříte i pěknou sumu za energii.

Účinné hospodaření s energií s důrazem na úspornost je jedním z hlavních témat současnosti. STIEBEL ELTRON vyrábí špičkové produkty na ohřev vody, které jsou zároveň mimořádně energeticky účinné. Tato zařízení se nacházejí v nejvyšších energetických třídách.

Vždyť ta voda je studená

Pokud bojler nehřeje, tak problémem může být i obyčejný studený kontakt. Ten je otázkou servisu, ne výměny. Pokud odešel některý z vyměnitelných komponentů bojleru, bavíme se opět o servisu i s radami odborníka, který vyhodnotí, co se z dlouhodobého hlediska vyplatí víc – investovat do dražší součástky nebo nového bojleru.

Pokud se však jedná o větší problém, vyměňte raději ohřívač co nejdříve. Nefunkční bojler totiž může způsobit zkrat nebo požár. 

Zvláštní zápach

Zdá se vám, že v místnosti s bojlerem je neidentifikovatelný zápach? Voda v bojleru může smrdět, a to z různých důvodů. Těmi nejčastějšími jsou však bakterie, které se v prostředí teplé vody v bojleru mohou množit, například bakterie legionella. Ty ještě nemusí být důvodem k výměně bojleru, ale k servisní prohlídce ano – aby neohrožovaly vaše zdraví.

Vyměňte starý za nový

V nabídce STIEBEL ELTRON naleznete desítky moderních modelů ohřívačů vody, mezi kterými jsou vhodní adepti pro každou situaci a do každé domácnosti. Vybírejte jen to nejlepší a jste-li prodejci dodejte vašim zákazníkům to, co byste si koupili i vy.