Kdy vyměnit elektrický ohřívač za kombinovaný?

Nejčastější důvody koupě ohřívače vody jsou stěhování do nového domu, případně když jste v situaci, kdy váš starý ohřívač dosloužil. Taktéž, pokud je přístroj starší 10 let, měli byste určitě uvažovat o výměně. V opačném případě vás čekají různé problémy, mezi které patří například velká spotřeba energie, dlouhá doba ohřevu a podobně.

Úspornější než kdykoliv předtím

Při výměně ohřívače vody máte na výběr více možností, častokrát se klient rozhoduje mezi elektrickým a kombinovaným ohřívačem vody. Pokud je vaším cílem vyšší úspora, právě druhý zmíněný je pro vás ten pravý. 

Jde o efektivní řešení, které oceníte v domácnosti, kde kombinujete váš systém ohřívání vody a topení. Kombinované ohřívače vody můžete napojit na více zdrojů tepla, čím dokážete výrazně ušetřit.

V zimě můžete ohřívat vodu pomocí výměníku tepla, který připojíte k vašemu ústřednímu topení nebo kotli na tuhé palivo, nebo k jiným zdrojům tepla.

V létě, když netopíte, využíváte elektronické ohřívací těleso. Jde o energeticky efektivní alternativu. Kombinované ohřívače vody vám kromě toho poskytnou rychlejší ohřev a máte při nich na výběr z různých typů a objemů. Z hlediska možnosti vašeho prostoru oceníte také jejich horizontální a vertikální provedení.

Z nabídky STIEBEL ELTRON si vyberete

Kombinované ohřívače vody od STIEBEL ELTRON nabízejí moderní design a zaručují dlouhodobou životnost. Samozřejmostí je jednoduchá instalace, údržba, záruka a kvalitní servis. Naše ohřívače se vyznačují také krátkou dobou ohřevu vody, jejíž teplotu si můžete kontrolovat také vizuálně.

Nechybí také široká škála ochranných systémů, ze kterých oceníte pojistku proti zamrznutí vody, kvalitní hořčíkovou anodu a ochranu proti korozi.

Výborně též spolupracují s fotovoltaikou i termickými solárními panely nebo tepelným čerpadlem. Odběr elektřiny ze sítě je proto minimální.

Přesvědčili jsme vás? V tom případě nás neváhejte kontaktovat. Ochotně vám poradíme s výběrem nového zařízení.