Ohřev vody už více než 90 let

Kávu ve dne i v noci zajistí vždy vroucí voda od STIEBEL ELTRON.Umývání nádobí usnadní vždy horká voda od STIEBEL ELTRON.Přípravu grogu vždy umožní vroucí voda od STIEBEL ELTRON.

Otočíte kohoutkem a začne téct voda. Teplá voda je dnes už samozřejmostí téměř v každé domácnosti. Této osvěžující tekutině je dokonce věnován i celý mezinárodní den: Světový den vody. Tento tematicky den iniciovala Organizace Spojených národů a oslavuje se už od roku 1993.

Teplou vodou se dlouhodobě zabýváme i u nás. Společnost STIEBEL ELTRON už od svého založení v roce 1924 vyrábí a vyvíjí produkty STIEBEL ELTRON v oblasti ohřevu vody.

Když mladý inženýr Theodor Stiebel před více než 90 lety hledal alternativu k tehdy běžným těžkopádným pístovým modelům na ohřev vody, vymyslel ponorný ohřívač s minimální spotřebou energie, s vyšší bezpečností a jednodušším použitím. Od začátku byl o nový produkt zájem.

Od roku 1927 prodávala společnost STIEBEL ELTRON první ponorné ohřívače ve velkém. Zároveň jako první požádala o certifikát VDE. Kolem roku 1930 zažil ponorný ohřívač ELTRON, jak se mu tehdy říkalo, svůj první výrobní vrchol.

Ihned horká a vařící voda v jakékoliv nádobě. Ponorný ohřívač. Přístroje pro přípravu horké vody pro každý účel

Přístroj měl porcelánové pouzdro a příkon 1 000 wattů. Elektrický výkon přístroje byl pro tehdejší slabé vodiče téměř příliš vysoký, protože tehdy byly domácnosti vybavené jen pojistkami do hodnoty 3 a 6 ampérů. Při 110 voltech byl maximální příkon na jednu domácnost 660 wattů. Navzdory tomu měl průtokový ohřívač ještě stále příliš malý výkon. Tehdejší přístroje dokázaly za minutu ohřát jen půl litru vody.

V následujících letech Stiebel vyvinul další užitečné přístroje na ohřev vody: průtokový zásobník, vysokotlakový zásobník, zásobník na vařící vodu a v roce 1938 i první velký průtokový ohřívač. Vždy s cílem spojení efektivních přístrojů s pohodlím a kvalitou.

Zásobník na teplou vodu, který se dá zavěsit na stěnu, je spojen se společností od samého začátku. Kompaktní malé zásobníky s objemem 5, 10 anebo 15 litrů a zásobník teplé vody s objemem 30 až 150 litrů patří ještě stále k nejdůležitějším produktům a poskytují vysoký komfort v dodávkách teplé vody na všechna odběrná místa v bytě, jako jsou umyvadla, kuchyňský dřez, sprcha a vana.

Společnost STIEBEL ELTRON je dnes světovým lídrem v oblasti prodeje průtokových ohřívačů vody. Její úspěch je kromě jiného založený i na skutečnosti, že v roce 1987 přivedla na trh první elektricky regulovaný průtokový ohřívač vody na světě. Způsobila revoluci v tehdejším ohřevu a ukončila používání termických a později i hydraulických průtokových ohřívačů, které se předtím v domácnostech vyskytovaly běžně.

Dokud si první typová řada DHE (tak zněl název plně elektronického průtokového ohřívače) vystačila s klasickou binární logikou, pozdější provedení pracovala s fuzzy logikou. Dnes provádí různé úkoly hned několik mikroprocesorů. Kromě dokonalé regulace teploty a aktivního bezpečnostního systému zaručují pohodlné ovládání rozmanitých funkcí.

Na začátku stál plně elektronicky regulovaný průtokový ohřívač vody DHE. Dnes nabízí STIEBEL ELTRON elektronické průtokové ohřívače vody v prémiové, střední i standardní třídě. Vlajková loď v oblasti ohřevu vody dosáhla aktuálně nového stupně vývoje průtokových ohřívačů.

Ohřívač vody další generace nabízí úplně nové pohodlné funkce: kromě teplé vody se zákazníci mohou těšit i z dotykového displeje s jednoduchou obsluhou. Na výběr je nejen efektivní funkce ECO, ale i grafické zobrazení nákladů spotřeby.

Autor článku: Ing. Petr Novotný

Produktový manažer, STIEBEL ELTRON spol. s r. o.

+420 251 116 120