Ohřívače vody s nepřímým ohřevem: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Nepřímý ohřev přináší jednu velkou výhodu: teplo z tepelného čerpadla, případně ze solárního systému, kotle na plyn nebo pevná paliva, je levnější než elektřina. Znáte jeho další plusy a mínusy? Jak vlastně funguje?

Jak fungují ohřívače vody s nepřímým ohřevem?

Když  vytápíte svůj dům pomocí ústředního vytápění, krbu, tuhého paliva nebo jiného zdroje tepla, potom bude pro vás tento typ ohřívače s největší pravděpodobností dobrou volbou. Přímo v ohřívači je umístěný výměník, který napojíte na zdroj tepla. Tento zdroj tepla potom ohřívá vodu ve vašem ohřívači s nepřímým ohřevem.
 
Když potřebujete čas od času ohřát vodu pomocí elektrického ohřívače, je možné tento typ ohřívače dodatečně vybavit elektrickým ohřívacím tělesem.

Hlavní výhody ohřívače s nepřímým ohřevem

Hlavní  výhodou je, že tento druh ohřívače zvládá více odběrných míst a větší odběry teplé vody. Díky široké nabídce si můžete vybrat objem od 80 litrů až do 500 litrů.
 
Mnoho zákazníků si tento typ ohřívače vybírá z důvodu jeho vysoké úspory a nízké energetické  náročnosti. Výhodou je též jednoduchá instalace, intuitivní ovládání a bezproblémová údržba.
 
Jednou z mála nevýhod tohoto ohřívače je jeho vyšší cena oproti jiným typům ohřívačů. Ohřívač vody s nepřímým ohřevem vám to však v budoucnosti vykompenzuje svojí úsporností a nízkou energetickou náročností.

U nás si vybere každý

V naší nabídce rozdělujeme ohřívače s nepřímým ohřevem do dvou kategorií: závěsné a stacionární.
 
Závěsné ohřívače jsou ve  válcovém provedení. Tato produktová řada je výjimečná svojí kvalitou, designem a provedením. V naší nabídce najdete 80 a 120 litrové provedení. Též máte možnost vybrat si připojení výměníku tepla z levé nebo z  pravé strany.
 
Stacionární ohřívače umožňují napojení ohřívače na více odběrných míst. Díky jejich vysokému výkonu jsou ideální k větším odběrům teplé vody. V naší nabídce najdete širokou nabídku objemů od 100 až do 500 litrů (zásobníky SB-VTI 100SB-VTI 500).
 
Jestliže vytápíte svojí domácnost pomocí solární energie, potom bude pro vás zajímavá alternativa solárního ohřívače s nepřímým ohřevem.

Rozhodněte se pro STIEBEL ELTRON

Ať už si zvolíte ohřívač vody s nepřímým ohřevem, nebo jinou alternativu od STIEBEL ELTRON, vždy dostanete vysocekvalitní a funkční výrobek. To zaručují prvky jako anodová ochrana proti korozi, nebo oboustranné smaltování. Vyberte si výrobek, který vám vydrží dlouhé roky!