Jaká je cena rekuperace?

Větrat se zavřenými okny se hodí nejen, když je venku hluk. Rekuperací vzduchu můžete také významně ušetřit. Jak velká je ale pořizovací cena rekuperační jednotky?

Co to je rekuperace a jak velké úspory tepla díky ní můžete dosáhnout už víte. Vyplatí se vám ale počáteční investice? Kolik vlastně taková rekuperace vzduchu stojí? Jako u všech ostatních systémů STIEBEL ELTRON, cena rekuperace se odvíjí od typu rekuperační jednotky. Ty se liší svou velikostí, složitostí a výbavou. Vhodnou rekuperační jednotku a podle toho také její parametry ovlivňuje velikost a složitost prostoru, ze kterého chcete vzduch rekuperovat. 

Cena rekuperace pro rodinný dům a do bytu

Za decentrální systém pro jednotlivé místnosti se cena pohybuje od 70 000 Kč, v případě složitějších centrálních systémů pro rodinný dům vás jednotka i s komplikovanými rozvody a stavebními úpravami bude stát přibližně 200 000 Kč.

Rekuperační jednotku pro centralizovaný systém snadno schováte například do sklepa

Využijte také dotace pro rekuperaci vzduchu

Kolik stojí rekuperační jednotka, už víte. Počáteční náklady však nemusíte pokrýt celé ze svého. Rekuperace, jakožto ekologický a úsporný prvek, pokrývají také státní dotace z programu Zelená úsporám. A kolik můžete ušetřit? Na centrální systém řízeného větrání se ZZT, tedy systém vhodný pro novostavby a rodinné domy, poskytuje stát dotaci 100 000 Kč. V případě decentrálního systému, tedy samostatné jednotky pro jednotlivé místnosti, můžete získat dotaci až 75 000 Kč. V obou případech tedy dotace pokryje zhruba polovinu pořizovacích nákladů.

Decentrální rekuperace v rodinném domě je velmi nenápadná

Náklady na údržbu jsou zanedbatelné

Při pořizování rekuperace musíte samozřejmě zohlednit také údržbu. Ta je v případě produktů od STIEBEL ELTRON jednoduchá a cenově nenáročná. Jedná se totiž o výměnu filtrů, kde frekvence záleží na znečištění venkovního prostředí, a také o sezónní údržbu. Ta se skládá z propláchnutí výměníku, profouknutí ventilátorů od prachu a dalších menších úkonů. Sezónní údržbu vnitřku stačí udělat jednou za dva roky. Cena údržby se tedy odvíjí hlavně od ceny filtru pro vaši specifickou rekuperační jednotku.

Naši specialisté vám rádi poradí, která rekuperační jednotka od STIEBEL ELTRON bude pro vaši stavbu nejlepší, a rádi vám také spočítají její cenu včetně stavebních úprav.