Nefunguje vám bojler? Poznejte nejčastější problémy

Nákup ohřívače vody je finančně náročnější investice. Proto očekáváme, že nám bude bez problémů sloužit celá léta. Při prvních problémech tohoto zařízení mnozí propadnou zbytečné panice. S mnohými problémy si hravě poradíte i svépomocí. Přinášíme vám seznam těch nejčastějších.

Před tím, než začnete dělat paniku a přemýšlet, odkud seženete peníze na nový ohřívač vody, zkuste zjistit, zda svítí kontrolka na bojleru. Pokud je vypnutá, pak do vašeho zařízení nejde proud.

Prověřte nejprve, jestli náhodou někdo omylem nevypnul jistič. Teprve když odstraníte všechny pochybnosti o fungování zařízení v elektrické síti, můžete začít analyzovat poruchu samotného bojleru.

Příliš studená voda

Máte pocit, že je voda příliš studená nebo neustále svítí symbol ohřevu? Zkuste se ujistit, zda není nastavená nízká požadovaná teplota, případně ji o pár stupňů zvyšte.

Je třeba pamatovat na to, že když máte například návštěvu a spotřebujete více teplé vody, bojler ji dohřívá postupně. Proto buďte trpěliví a počkejte, dokud symbol ohřevu nezhasne.

Přehřátá voda

Jdete si užít svou oblíbenou sprchu, ale máte pocit, že voda už nemůže být vřelejší? Opět raději zkontrolujte nastavení teploty vody.

S elektrickými ohřívači vody od STIEBEL ELTRON se vám nemůže stát, že se voda přehřeje. V případě, že se poškodí termostat, jsou naše zařízení nastavena tak, aby reagovala pojistka.

Poddimenzování objemu ohřívače

Pokud se v mezičase navýšil stálý počet osob v domácnosti, je možné, že bojler nestíhá dostatečně rychle ohřívat vodu. Pokud jste při jeho koupi mysleli na odhad optimálního objemu, ale nepočítali jste s rezervou, výsledkem je nesprávné dimenzování ohřívače a s tím spojené problémy s přípravou teplé užitkové vody.

Vytéká malé množství vody

Za slabý proud vody můžete jen těžko vinit svůj ohřívač. V mnoha oblastech České republiky je tvrdá voda, proto se velmi často zavápňuje proudový regulátor v armatuře nebo sprchová hadice. Problémem mohou být i jiná znečištění, která se nahromadila při dlouhodobějším používání.

Zkuste pořádně vyčistit a odvápnit proudový regulátor a sprchovou hlavici. Problémem může být také zanesený odtok na baterii.

Poruchy bojleru: Co dělat, když nereaguje?

Chtěli byste si změnit nastavení na ohřívači vody s elektronickou regulací, ale zjistili jste, že nereaguje na stisknutí nějakého tlačítka? Pak je pravděpodobné, že bliká upozornění o zablokování tlačítek. Jednoduše vypněte tuto funkci. Podrobnější popis najdete v návodu k použití.

Pokud na vašem bojleru svítí indikace servisního klíče, pak je nejlépe vyhledat odborný servis. Abychom vám mohli rychle a lépe pomoci, zkuste zobrazit chybový kód a nahlásit ho personálu. Uděláte to zvolením možnosti Nastavení – Funkce menu – Zobrazení chybového kódu.


Trápí vás nějaký jiný problém s ohřívačem vody? Kontaktujte náš profesionální servis, rádi vám pomůžeme.