Jaká je hlučnost rekuperace?

Chcete-li snížit energetickou náročnost svého domu či bytu, pak je jednou z možností pořízení rekuperace. Mnoho lidí má však obavu, že tento systém bude příliš hlučný. Jak to tedy doopravdy je?

Rekuperace je systém umožňující výměnu vzduchu, aniž by docházelo ke ztrátám tepla. Pokud vás řízené větrání s rekuperací zajímá více, přečtěte si náš článek, kde vše dopodrobna vysvětlujeme. Díky tomuto systému budete mít doma neustále čerstvý vzduch, ale vyhnete se prašnosti či pylům jako u otevřených oken. Navíc, jak už jsme naznačili, ušetříte podstatné množství energie na vytápění.

Hlučnost je jedním z hlavních faktorů při výběru

Důležitou otázkou při výběru rekuperační jednotky je její hlučnost. Pokud se tedy rozhodnete pro pořízení tohoto systému, jednoznačně koukejte na hlučnost přístroje a normu, podle které je údaj testován. Významnou roli hraje také správný návrh potrubního systému.

Například hlučnost 60 dB při 50% výkonu už je poměrně významnou záležitostí a na noc bude rekuperaci třeba ztlumit – v takovém případě nemusí být větrání dostatečné – nebo úplně vypnout.

Rekuperaci od STIEBEL ELTRON neuslyšíte

Přístroje STIEBEL ELTRON jsou důkladně testovány podle evropských norem. Všechny naše výrobky patří k těm nejtišším na trhu a u větracích jednotek tomu není jinak. Maximální hlučnost jednotky uvnitř domu je srovnatelná s myčkou nádobí, směrem do potrubí se tlumí potrubními prvky. Její hodnoty se řadí mezi výrobky prémiové kategorie.

 

Máte-li zájem o některý z našich výrobků či potřebujete poradit, jaká jednotka pro vaši potřebu bude ta najlepší, ozvěte se našim specialistům.