Kontrola teploty | VĚDĚLI JSTE? VYSOKÉ TEPLOTY, MENŠÍ PRODUKTIVITA

Léto má rád každý, ale zdá se, že slunečné období je stále teplejší a delší – často je už od května počasí na žabky. Dobře se má ten, kdo ví, jak se s tím vedrem vypořádat! Čtěte dál a dozvíte se, jak na to…

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Extrémní teploty neustále stoupají:

Meteorologická služba definuje „tropický den“ jako každý den, kdy teplota přesáhne 30 stupňů Celsia ‒ v létě 2015 jich v Česku bylo naměřeno nejvíc: 26, v roce 2019 to bylo jenom 16 dnů. Jde o průměrné údaje za celou zemi, v jednotlivých místech bývá tropických dnů i více: loni například na stanici v Praze Komořanech jich naměřili 34 a ve Strážnici dokonce 40. 


LETNÍ PROPADY

Vysoké teploty: horší spánek, menší produktivita

Tíživé horko, bolest hlavy: horké letní dny zatěžují naše zdraví a v noci nás tropické teploty okrádají o spánek. Specialistka na spánkovou medicínu a neuroložka Dr. Lucia Muntean nám dala tipy a triky, jak si dopřát kvalitní spánek během horkých letních nocí.

Paní doktorko, je léto, čas dobré nálady. Proč se někdy v létě necítíme dobře? 

Při velmi vysokých teplotách může docházet k přetížení přirozeného ochlazovacího systému těla (termoregulace), což vede k problémům oběhového systému. Necítíme se dobře a jsme méně produktivní. Typickými příznaky jsou bolest hlavy, závratě a vyčerpání. Zvláště postižení jsou starší lidé a lidé s kardiovaskulárními chorobami. Moje doporučení: hodně pijte! Pokud je to možné, vyhněte se polednímu žáru.BUĎTE COOL

5 tipů pro horké letní dny


OCHLAZUJÍCÍ LETNÍ DRINK

STIEBEL ELTRON Fresh Summer

Tak chutná léto

STIEBEL ELTRON Fresh Summer – šťavnatá limetka s čerstvou mátou, doplněné jemným tónem zeleného čaje. 

V horkých letních dnech vás tento domácí ledový čaj skutečně osvěží. Dopřejte si chuť léta ve sklenici!


KDE SE V LÉTĚ OSVĚŽIT

Potřebujete se zchladit? Bazén k tomu nutně nepotřebujete…

 

 

 

 

 

 

 

Zajděte si do muzea

I muzea jsou v létě nádherně vychlazena. Důvod: Picasso a spol. jsou totiž skutečnými klimatickými mistry a nemají rádi výkyvy teplot. Základní pravidlo chalzení zní: 20 stupňů konstantní pokojové teploty. Přípustné jsou pouze mírné výkyvy jednoho až dvou stupňů.

 

 

 

 

 

 

 

Vydejte se do centra

Obchody a butiky jsou krásně vychlazené ‒ nejvíce zde září kreditní karta. Náš tip: Na nákupní seznam si připište trendy klobouk. Sami lékaři doporučují v parných letních dnech nosit pokrývku hlavy – nakupování je přece nejlepší lék!

 

 

 

 

 

 

 

Natáhněte se na gauč. Oblečte si pohodlné kraťasy a na chvíli se staňte gaučovým povalečem. Beze srandy, buďte cool! Ochlazení vašeho domu pomocí tepelného čerpadla země-voda nebo vzduch-voda totiž ve vašem domě zajistí příjemné teploty bez velkých instalačních nákladů. 


STIEBEL ELTRON Tip na léto: Chlazení tepelnými čerpadly

Naše jednoduché řešení se zakládá na vyhodnocení aktuální teploty, vlhkosti a aktuálního rosného bodu. Díky tomu můžete do vytápěcí soustavy během horkých letních dní pouštět studenou vodu a efektivně tak snižovat teplotu interiéru.

Zjistěte více o chlazení tepelnými čerpadly!